+372 555 14900 Aitame teid suure rõõmuga! Me räägime vene ja inglise keeles.
Aitame teid suure rõõmuga! Me räägime vene ja inglise keeles. +372 555 14900

3 suurimat voodipesu hooldamise viga

Luues enda puhkuseoaasi otsime pidevalt kehale meeldivat, pikaealist, värvide poolest interjööriga sobivat voodipesu, leides aga endale kõige paremini sobiva usume, et see teenib ja rõõmustab kaua. Selleks, et see nii oleks, jutustame põhjalikult kõige sagedasematest voodipesu hooldamise vigadest, mis lühendavad isegi kõige kvaliteetsema kanga pikaealisust, ning  hajutame müüte, mis levivad ühiskonnas.

57cac4878656a7e9a178ec6100b2e330

 

Vead ja müüdid:

1. „Selleks, et voodipesus ei koguneks baktereid, pesen neid kõrgel temperatuuril.“

See on üks suurimaid voodipesukomplektide hooldamise vigu, mis lühendab kanga pikaealisust. Naturaalne kiud on tundlik, kaldub kokku tõmbuma või kaotama värskeid värve tänu ebasobivale pesemisele, seepärast:

  • Soovides kaitsta voodipesu kokkutõmbumise eest, juhinduge etiketil äranäidatud pesemistemperatuurist, ärge eksperimenteerige, vastasel juhul rikute kanga juba peale esimest pesukorda ära. Selleks, et kindlustada voodipesu steriilsust, valige   Kui triigite voodipesu peale pesemist ära, võite olla päris kindel, et kõik soovimatud mikroorganismid (nt, peale haigust jne) hävivad.
  • Selleks, et värvid püsiks värsked ja erksad, valige hoolikalt pesemisvahendeid. Need ei peaks sisaldama valgendavaid koostisosi, mis võiksid pesemise ajal kanga tuhmiks muuta.
  • Vahel juhtub, et peale mitut pesukorda naturaalne puuvillane voodipesu veidi „mullitab“. Kuna puuvillane kangas (lõuend, satään, egiptuse puuvill) on toodetav puuvilla õite ebemete lõngast, on selline „mullitamine“ aja möödudes naturaalne  protsess. Kuid seda saate pikemat aega vältida, pestes voodipesu pööratuna pahupidi.   Nii kaitsete kangast hõõrdumise eest teiste karedamate kangastega, mis võiks  kahjustada puuvillast  pealispinda.

97942566b9ba83c9bb8ece1f3b2bbf99

 

2. „Selleks, et voodipesu võtaksin pesumasinast välja võimalikult kuivana, seadistan kõrgema kuivatamise/tsentrifuugimise režiimi.“

See viga on aga ilmselt suurim ja kahjustab naturaalsest kiust voodipesu kõige rohkem. Veelgi kahetsusväärsem on, et tootjad märgistavad tooteid ainult standardsete märgistustega, jutustamata voodipesu põhjalikumast hooldamisest. Tavaliselt leiate pakendi või toote etiketilt märgi “kuivatada madalal temperatuuril”:

Fullscreen capture 6202017 121357 PM

See kehtib nii kuivatite kui pesumasinas olevate kuivatamise/tsentrifuugimise režiimide kohta. Mõelge, milliseid pöördeid seadistate tekstiili pesemiseks? Paljastame saladuse, et mida suuremad on seadistatud pöörded, seda enam kahjustavad need nii riiete kui kodutekstiili (antud juhul tekikottide) kangast. Kas teate, miks? Selle pärast, et kuivatades liiga suurte pööretega on kangas kõvasti pööratav, väljatõmmatav on see poolkuivana, kuid tihti kõvasti kokkutõmbununa. Pööramise ajal on kangast vesi liiga kõvasti väljakeeratav, seepärast muutuvad tekikotid tihti peale sellist pesemist tekkide jaoks liiga väikesteks.  Kui peate kinni tootjapoolsetest märgistest ja meie soovitustest, nii ei juhtu. Seega seadistage pesumasinal mitte rohkem kui  500/600 pööret  minutis.  Parem tõmmake tekikotid pesumasinast välja niiskematena ja laske neil kuivada loomulikul teel, nii saate enda ostu üle tunda rõõmu tunduvalt kauem.

sy-washing-big-door

 

3. „Mida kallimaid tekikotte ostan, seda kauem need teenivad.“

Osaliselt on see õige. Mida kallim on naturaalsemast kiust  kangas, seda kõrgema kvaliteediga on selle toorained, selle väljatöötamine, kangaks kudumine ja tootmine on kvaliteetsem. Kuid leidub inimesi, kes arvavad, et mida kallim on toode, seda kauem see teenib vaatamata milline on hooldus. Selle müüdi hajutame, öeldes, et tegelikult on täiesti vastupidi. Kallimad toorained on tihti tunduvalt tundlikumad ja nõuavad hoolikat hooldust, et teenida tõesti kaua. Seepärast, soetades tooteid, mis on valmistatud siidist, bambusest, Mako või Premium satäänist, tencelist või egiptuse puuvillast,  hooldage neid kvaliteetselt, nende jaoks mõeldud hooldusvahenditega ning pöörake tähelepanu tootjapoolsetele soovitustele.

8da833dbc10fe3a60ee915c0d6122be4

 

Kui juhindute nii tootjate nõuannetest kui ka meie hooldussoovitustest, on tõenäosus kvaliteetset toodet rikkuda väga väike, see aga teenib ja ehib Teie magamistuba ning rõõmustab silma laitmatu kvaliteedi ja värskete värvidega  kauem kui üks aasta!

SAATE 10EUR ALLAHINDLUST!