+372 555 14900 Aitame teid suure rõõmuga! Me räägime vene ja inglise keeles.
Aitame teid suure rõõmuga! Me räägime vene ja inglise keeles. +372 555 14900

Kuidas valida laste voodiriideid?

Magus rahulik uni on lapse igapäevaseks heaks enesetundeks väga tähtis. Kui pisike pereliige on hästi välja puhanud, on ta vilgas, energiline ja terve. Lapsevanemad peavad hoolitsema, et nende võsukese uni oleks kvaliteetne. Ilusate unenägude jaoks on ennekõike vaja mugavat ja pehmet aset. Kuidas leida sellest küllusesarvest kõige õigemad voodiriided? Haldja kodu annab nõu, kuidas valida lapsele sobiv tekk ja padi.

Asjatundjate väitel ei ole kuni üheaastastele lastele tavaliselt patja vaja. Hiljem soovitatakse lapse pead tõsta vähehaaval ja vajaduse järgi. Väikelapse padja ideaalsuurus oleneb ennekõike tema õlgade kõrgusest. Padi peaks vastama voodi mõõtmetele – kui aseme laius on 60 cm, ei tohiks padi mingil juhul pikem olla. Vastsündinule piisab õhukesest puuvillasest padjast või kokku murtud mähkmest. Lapse kasvades tasub padi kõrgema vastu vahetada, et tema lülisammas oleks magamise ajal õiges asendis.

Müügil on palju eri tüüpi lastepatju. Padja täitematerjalide kohta ringleb küll mitmesuguseid müüte, ent kõige väärtuslikumaks peetakse siiski hanesulgi. Need on ohutud ja ökoloogiliselt puhtad. Sulgpatju peetakse kõige pehmemaks, soojemaks ja kergemaks. Lastepatjade tarvis kasutatakse väikeses koguses sulgi, et padi tõstaks pea õigele kõrgusele. Kvaliteetsete sulgpatjade õmblemisel kasutatakse ülitihedat kotikangast, seepärast ei tasu karta, et suled hakkavad padjast välja turritama. Nüüdisaja tehnoloogiagaläbivad suled eritöötluse. Need pestakse väga kõrgel kuumusel, et soovimatud mikroorganismid hukkuksid. Lastele alates 2.–3. eluaastast soovitatakse villapatju. Eriti praktilised on pestava villaga padjad, mida saab muretult masinas pesta. Villatäidisega padjad on pehmed ja kohevad. Tänu ainulaadsele niiskus- ja soojajuhtivusele ning imamisomadustele loob vill magamiseks eriti hea mikrokliima.

Kvaliteetne lastetekk on üks tähtsamaid hea une saladusi. Tavaliselt on lapsel vaja vähemalt kahte tekki: suve- ja talvetekki. Kõige universaalsemad ja praktilisemad on villatäidisega pestavad tekid. Tihe puuvillast pealiskiht kulub aeglaselt. Villatäidist on eriliselt töödeldud, et tekki oleks masinas lihtne pesta ja vill ei pulstuks ega läheks pesus kõvaks. Vanematele lastele sobib hästi suletekk. See loob magamiseks ideaalse mikrokliima, sest suletekk juhib inimese kehalt ära kogu üleliigse niiskuse. Tänu sellele püsib voodis inimese jaoks optimaalne soojustase ka siis, kui ümbritsev temperatuur kõigub.

Suvel piisab lapse katmisest õrna pehme villapleediga. Nii pehmest meriinost kui ka siidisest kaamelivillast pleed sobib kasutamiseks igal aastaajal. Tänu ainulaadsele omadusele hingata ning imada ja aurustada niiskust loob vill suurepärased tingimused rahulikuks ja kosutavaks uneks. See mõjub hästi lapse nahale ja parandab verevarustust.

Hea une juurde kuulub kahtlemata madrats. Siidpehme õhuline meriinovillast madrats loob lapse voodis suurepärase mikrokliima. Lapse all olev vill soojendab altpoolt, seepärast võib sellist madratsit kasutades valida õhema villateki. Nii saab laps meeldivalt sooja nii pealt- kui ka altpoolt. Kuna vill imab hästi niiskust ja aurustab selle õhus, ei hakka lapsel palav ja ta ei higista.

Kui talvel sisetemperatuur pidevalt kõigub, tasub eelistada soojemat tekki, et lapsel külm ei hakkaks. Kui laps armastab magada jalutuskäigu ajal, sobib magusaks uinakuks pehme meriinovillast magamiskott, mis kaitseb külma eest, hoiab kehatemperatuuri ühtlasena ja soojendab meeldivalt.

Laste voodiriiete valikul peaks eelistama naturaalseid kiude: villa, puuvilla ja sulgi. Kui laps on naturaalsete kiudude vastu allergiline, soovitame valida sünteetilise allergiavaba teki, mida saab sageli kõrgel temperatuuril pesta ning mille puuvillane pealiskangas on tihe ja kulub seega aeglaselt.

Selleks et laps end oma elu esimestest päevadest alates mugavalt ja turvaliselt tunneks, on ülioluline valida õiged voodiriided, seepärast veenduge, et need oleksid korralikult õmmeldud.

SAATE 10EUR ALLAHINDLUST!