+372 555 14900 Aitame teid suure rõõmuga! Me räägime vene ja inglise keeles.
Aitame teid suure rõõmuga! Me räägime vene ja inglise keeles. +372 555 14900

Kuidas valida patja?

Küllap võib patja pidada üheks isiklikumaks ja isikupärasemaks „unesõbraks“. Mõni inimene armastab suurt patja, mõni väikest. Üks magab kõrge, teine madala padjaga. Ühele on meelt mööda kõvem, teisele pehmem padi.

Kõige pehmemad ja kohevamad on sulgpadjad. Mida suurem on udusulgede osakaal, seda pehmem padi. Seega tasub uurida, kui suure osa padja sisust moodustavad udusuled. Näiteks Merkyse toodetavates patjades on sulgede ja udusulgede vahekord selline: 90% udusulgi ja 10% sulgi, 45% udusulgi ja 51% sulgi jne.

Ka sünteetilised polüesterpadjad on pehmed.

Kõvemate patjade hulka võib liigitada villatäidisega padjad.

Padja suurus on maitse asi, kuid teadlased on kindlaks teinud, et padja ideaallaius on inimese õlgadest kuklani ja pikkus selline, et küljeli pööramisel ei kuku pea padjalt maha. Sellised mõõtmed on 40 × 60 cm, 40 × 80 cm ja 50 × 70 cm.

Patju valmistatakse standardselt, seega kui soovite väga madalat patja, tuleb sisekott lahti harutada ja liigne täidis välja võtta. Samal põhimõttel saab täitematerjali ka lisada, kui padi on liiga madal.

Kui ärgates tuikab turjapiirkond valust, võivad abiks olla ergonoomilised padjad – parim tugi lamava inimese peale ja kaelale. Seda tüüpi padjad on kujundatud kaelapiirkonna proportsioonide järgi. Need vähendavad märkimisväärselt kaelapiirkonna survet ja muudavad une kosutavamaks.

SAATE 10EUR ALLAHINDLUST!