+372 555 14900 Aitame teid suure rõõmuga! Me räägime vene ja inglise keeles.
Aitame teid suure rõõmuga! Me räägime vene ja inglise keeles. +372 555 14900

Sagedasemad voodipesukangad

Cloth_800

Puuvill

Puuvill on üks tuntumaid kangaid. Seda pehmet ja mugavat rõivamaterjali kasutatakse kogu maailmas kõige rohkem. Puuvill imab niiskust 24–27 korda suuremas koguses kui on tema mass ning on märjana vastupidavam kui kuivana. See kangas imab kiiresti ja tõhusalt higi, võimaldades kehal „hingata“. Puuvilla saab edukalt kasutada kõrgel temperatuuril. See imab hästi värve, tänu millele saab kanga vähese vaevaga erksavärviliseks. Puuvillaseid esemeid võib keeta ja muud moodi steriliseerida, sest see kangas ei karda kuuma.

Satään

Satään on väga tihe ja pehme pikakiuline kammpuuvill (satiinkoega puuvill), mis läikelt meenutab siidi. Satään kulub aeglasemalt ja selle värv püsib kauem. See kangas kortsub vähem, seega tasub satäänist voodipesu valida neil, kes ei armasta triikida. Pange tähele, et kvaliteetne satään koosneb 100% puuvillast. Kui see sisaldab sünteetilist kiudu, muutub kangas topiliseks. Satään ei vaja erilist hooldust (hooldatakse sarnaselt puuvillaga).

Flanell

Flanell on samuti puuvill, kuid karvane, seetõttu jääb sellest soojem mulje. Flanelli armastatakse eriti talvel. Kangal on üks puudus: ajapikku karvad pulstuvad ja voodipesu ei näe enam nii kena välja. Veidi kallim lühikeste karvadega flanell on sama pehme, kuid püsib kaunis ka pärast paljusid pesukordi.

Perkal

Perkal on õhuke tihe labase sidusega peenekoeline puuvillane kangas. See võib olla ühevärviline või kirju. Perkalit kasutatakse naiste ja laste aluspesu ning taskurättide õmblemiseks.

Trikooriie

Trikoo on kergelt langev pehme ja kujukohanduv riie, mis ei kortsu. Kanga miinuseks võib pidada seda, et trikooriidest voodipesu jätab veidi korratu mulje. Venib kiiresti välja.

Kalingur

Kalingur on harv keskmise raskuse ja labase sidusega ühevärviline puuvillriie. Enamasti keskmiselt jämeda ketrusega. Turul on eri sorti kalinguri, sealhulgas kirjut.

Lina

Linast kangast hinnatakse selle omaduse poolest jahutada palavaga keha ja luua värskustunne. Tegu on taimset päritolu loodusliku tootega. Lina on kergesti kortsuv (sealhulgas pesemisel) riie, mida on raske triikida. Seda ei tohi pesta valgenditega, sest need rikuvad kangast. Lina on kõige parem pesta õrnal pesurežiimil.

SAATE 10EUR ALLAHINDLUST!