+372 555 14900 Aitame teid suure rõõmuga! Me räägime vene ja inglise keeles.
Aitame teid suure rõõmuga! Me räägime vene ja inglise keeles. +372 555 14900

Kuidas valida voodipesu?

Magamistuba on kõige intiimsem ja isiklikum ruum, seepärast rakendame selle sisustamisel kogu oma kujutlusvõimet ja hubasustaju. Kõik algab voodipesust, mille keskel veedame kolmandiku ööpäevast. Just sellepärast soovime, et voodilinad oleksid meelepärased, sobituksid harmooniliselt kogu magamistoaga ja mis peamine, et nende vahel oleks õdus, meeldiv ja mugav.

2012.01.10-Reality-Check-Choosing-Bedding-Nyla-Free
Sarnaselt moelavadega on ka koduses keskkonnas erinevad tendentsid. Ehkki psühholoogid soovitavad magamistuppa valida pastelseid maiseid värvusi, võib rahvusvahelistel messidel veenduda, et praegusaja inimesed eelistavad sooje ja lopsakaid värvusvarjundeid, mängulist stiili, ohtrat ornamentikat, erksaid kontraste ja eksootilisi detaile. Tänavu on populaarseimad värvused sügavsinine, mandariini-, laimi- ja sinilillevärv. Tihtipeale ühitatakse need omavahel valkjate, elevandiluu värvi ja liivakarva toonidega või hoopis vastupidi kontrastidega: rohekas oranžiga, korallivärvid sügavsinisega jne. Eriti populaarne on sellel aastal niinimetatud akvarellimood, kus kangas meenutab akvarellmaali, vees lahustunud värve. Kontrastse voodipesu loomiseks kasutatakse kirjuvärvilisi detaile, kaunistusi jne. Samuti armastatakse väga loodusmotiive, nagu loomi, taimi ja taevaseid objekte. Kui kangale trükitakse korduva mustri või ornamendi asemel pilt, nimetatakse seda 3D-efektiks. Muidugi on jätkuvalt populaarsed ka loomulikud valged, liivakarva ja kreemjad toonid, eriti kui magamistoas domineerib näiteks naturaalne puit ja eelistatakse loomulikku ümbrust.

Hooldus: enne kasutamist tasub voodipesu kindlasti läbi pesta. Paljud muidugi ruttavad oma magamistuba kohe uue voodipesuga ehtima, kuid soovitame siiski pisut kannatust varuda. Kõiki kangaid, oldu need siis rõivad, käterätikud või voodilinad, töödeldakse kaubandusliku välimuse tarvis spetsiaalsete vahenditega, sellepärast tasuks tekstiilitooted enne kasutamist läbi pesta, et need laseksid paremini õhku läbi ja oleksid kokkupuutel nahaga täiesti ohutud.

matuoti

Voodipesu ostes tuleb alati tähelepanu pöörata selle mõõtmetele. Naturaalsed kangad kipuvad pesus veidi (2–3 cm) kokku tõmbuma, seega vähemalt 5 cm suuremad voodilinad ei teeks küll paha, sest juba pärast esimest pesu vastavad need ideaalilähedaselt teie voodiriiete mõõtmetele. Pesemisel tuleb alati vaadata tootja märgitud hooldussümboleid, kuid 40 kraadiga ja ilma valgendita pestes ei astu te kunagi ämbrisse. Kui selline temperatuur tõesti kanga ära rikub, ei ole ilmselt tegu kuigi kvaliteetse tootega.

Mõõtmetelt on menukaimad ikka 140 × 200 ja 145 × 205 cm (üheinimesevoodi) ning 200 × 220 cm linad (kaheinimesevoodi). Viimasel ajal on üha rohkem tekkinud niinimetatud kuningavoodi mõõtmete (220 × 240 cm) austajaid. Populaarsust koguvad ka nn perekomplektid, kui magatakse kahe eri teki all. Sellisel juhul sobitatakse kõik (tekikotid, padjapüürid ja lina) omavahel täiuslikult, et magamistoast ei saaks segasummasuvila.

Enim armastatuks jäävad endiselt puuvillakangad puldan, satään ja perkal. Need on pikaealised ja vastupidavad, lasevad õhku läbi ja ei aja higistama, neid on lihtne hooldada ja mis peamine – tegu on naturaalse kiuga. TÄHELEPANU! Pahatihti aetakse puuvillasatääni segamini sünteetilise satääniga. Puuvillasatään on tugev tihe kangas. Puuvillalõnga töötlemise ja kudumise tulemusena on satään kerge läikega. Sünteetiline satään meenutab atlassi või koguni siidi, kuid see ei ole naturaalsest kiust. Kahjuks nimetavad paljud kaupmehed sünteetilist satääni turunduseesmärgil siidiga atlassiks, kuid see on eksitav. Sellest saab aru, kui magada kas või korra selliste linade vahel. Sünteetiline kiud elektriseerub, seetõttu võib hommikul oodata ebameeldiv üllatus – elektrit täis juuksed.

Üks aina menukamaks muutuv kangas on bambuskiud. Naturaalne bambuskiud on antibakteriaalne – see pärsib bakterite paljunemist ning kaitseb hallituse ja seente eest. Leedu Riikliku Rahvatervishoiu Uurimiskeskuse Mikrobioloogia labori andmetel on bambusketrusega riie mõne mikroobi arenguks sobimatu. Bambusest voodipesu laseb kehal aktiivselt hingata. Kuna bambuskiud aurustab kiiresti niiskuse, ei hakka magades liiga külm ega palav.

SAATE 10EUR ALLAHINDLUST!