+372 555 14900 Aitame teid suure rõõmuga! Me räägime vene ja inglise keeles.
Aitame teid suure rõõmuga! Me räägime vene ja inglise keeles. +372 555 14900

Kuidas valida voodiriideid?

Voodiriiete valimine ei ole kuigi kerge, sest arvesse tuleb võtta mitmeid aspekte: kas olete mõne naturaalse kiu vastu allergiline, kas eelistate rasket või pigem kerget, õhulist ja pehmet tekki. Selles artiklis kirjeldame üksikasjalikult iga voodiriidetüübi omadusi.

Villased voodiriided

Villastele voodiriietele ei ole linu vaja – nendega võib julgelt magada otse paljalt, katmata neid linadega, sest vill on kõikidest naturaalsetest kiududest ainuke, mis hoiab kehatemperatuuri ühtlasena ja imab seitse korda paremini higi, selles ei ela tolmulestasid ega muid mikroorganisme. Näiteks võib naturaalne vill imada kuni 33% oma massiosa koguses niiskust ja jääda seejuures kuivaks. Aaloeekstraktiga rikastatud villastel voodiriietel on lisaks tavapärastele omadustele nakkus-, põletiku- ja valuvastane funktsioon. Tänu tihedale sidusele sobib selline materjal hästi voodihaigete alusmatiks. Elastne kiud imab tõhusalt niiskust, aitab vältida lamatisi ja see ei vanu. Väidetakse, et villased voodiriided sobivad isegi allergikutele ja astmaatikutele. Kõigile ülejäänutele pakuvad need rohkem mugavust – villase teki all ei ole ei liiga külm ega liiga palav.

Tasub siiski silmas pidada, et villatekid (mitte pleedid) on üpriski rasked – need rõhuvad inimesele ja soojendavad nõnda une ajal. Pleedid on mõneti kergemad, kuid need sobivad rohkem, kui kodus on püsiv 20–22 °C temperatuur.

Sulgedest voodiriided

Juba mõnda aega ringleb müüt, et sulgedest voodiriietega ei ole tervislik magada. Meie otsustasime tõestada vastupidist: Frankfurdi Ülikooli ja Uus-Meremaa Wellingtoni Meditsiinikooli uurimuste järgi ei kujuta sulgedest voodiriided erinevalt levinud arvamusest allergikutele mingit ohtu, hoopis vastupidi – need loovad magamiseks ülisoodsa kliima. Peale selle, et sulgedest voodiriided on väga kerged, soojad ja meeldivad, valmistatakse need rangeimate standardite ja uusimate tehnoloogiate järgi, mistõttu need on isegi kallimad kui villased voodiriided. Igapäevane soputamine hoiab voodiriided kohevana ja regulaarne õhutus värskena. Suletekid on villastest omajagu kergemad ja õhulisemad.

Puuvillast voodiriided ja -linad

Puuvillatäidisega tekid on villatekkidega väga sarnased – mõlemad on suletekkidega võrreldes ühtviisi kõvad. Neisse on end raskem sisse mässida, kuid ajapikku muutuvad need pehmemaks.

Mis puutub puuvillasesse voodipesusse, siis see on pehme ja meeldiv. Ka satäänvoodipesu on lihtne pesta ja triikida, see kuivab kiiresti, on keha vastas siidjas ja meeldiv (eriti soojal ajal, sest see jahutab).

Sünteetilised voodiriided

Tehnoloogia arenedes on turule tulnud kvaliteetsete sünteetiliste allergiavabade täidistega tekid ja padjad. Sellistel voodiriietel on palju eeliseid: need on hügieenilised, ei pulstu, imavad niiskust, neid on lihtne hooldada ja neid võib pesumasinas sageli pesta, mõnda isegi kuni 95 °C temperatuuril. Sünteetilised lastetekid ja -padjad sobivad allergikutele. Nende kiudusid on töödeldud tolmulestade, bakterite ja hallituse vastu. Sünteetilised voodiriided on bronhiaalastma põdejatele üks tõhusamaid abivahendeid. Kui bronhiaalse astma hooge kutsuvad esile tolmulestad, kasutage sünteetilisi tekke-patju, mida peske 1–2 nädala tagant kuumas (vähemalt 60 °C) vees ja hoidke aeg-ajalt mõni tund külmas (suvel sügavkülmikus, talvel õues).

SAATE 10EUR ALLAHINDLUST!