+372 555 14900 Aitame teid suure rõõmuga! Me räägime vene ja inglise keeles.
Aitame teid suure rõõmuga! Me räägime vene ja inglise keeles. +372 555 14900

Kuidas voodiriideid hooldada?

Villaste voodiriiete hooldus

Täisvillast voodiriietesse ei kogune eritised ega higi, sest villased voodiriided lasevad suurepäraselt õhku läbi ja nii eraldub kõik õhku.

Kvaliteetsete villast voodiriiete puhul piisab, kui neid mõnikord veega piserdada ja vesi maha harjata. On ka eriliselt töödeldud villaseid voodiriideid, mida saab automaatmasinas 30 °C vee ja villapesuainega pesta.

Kui kasutate villast tekki katmata, tasub see vähemalt korra nädalas päeval rõdule päikese kätte tõsta, sest otsene päikesekiirgus kuivatab villarasva lanoliini. Nii võivad villakarvad kõvaks ja karedaks muutuda. Korra poole aasta jooksul soovitatakse villatekki vahu ja harjaga puhastada. Suvel tasub tekk puhastusse viia või, kui hooldustähised lubavad, siis see automaatpesumasinas puhtaks pesta. Villatekki võib pesta ka vannis: sõtkuge tekk selleks ettenähtud villapesuvahendiga korralikult läbi ja loputage 2–3 korda leige veega. Pärast loputust tasub tekk 1–2 tunniks vanni nõrguma jätta, siis on seda kergem tõsta ja kuivama riputada.

Pesupulbrit ei maksa kasutada, sest see muudab villa pulsti.

Sulgedest voodiriiete hooldus

Sulgedest voodiriideid tasub pidevalt tuulutada ja kohevaks lopsida. Ärge kloppige neid.

Soovitatav keemiline puhastus. Kui pesete ise, võtke rohkelt seebivett (sobib ka muust pesust järelejäänud pesuvesi) temperatuuril 60 °C. Kasutage vaid 1/3 tavapärasest pesuainekogusest. Ärge kasutage valgendeid.

Tekke tuleb pesta ükshaaval pesumasinas, mis mahutab vähemalt 9 kg. Patjadele tõmmake pesu ajaks peale püür või pesukott.

Nii tekid kui ka padjad tuleb võimalikult kiiresti kuivatada. Väänake need välja ja kuivatage kuivatusmasinas (miinimummahuga 9 kg) või -kapis.

Puuvillaste voodiriiete hooldus

Olgu tegu kas või kõige kvaliteetsemate ja kallimate voodiriietega, aga kui nende eest korralikult ei hoolitseta, ei püsi need kaunid ega teeni kaua. Mida õhem on kangas, seda õrnemat hoolitsust see vajab. Nii heledavärvilist satääni kui ka puuvilla võib pesta kuni 60 °C temperatuuril. Erksavärvilist (eriti sinakat ja lillat tooni) kangast võib pesta vaid kuni 40 °C, muidu see luitub.

Mida erksamad on uue toote värvid, seda kauem peske seda muust pesust eraldi. Ärge kasutage õrna ega värvilise kanga pesuks valgendeid. Pidage silmas, et paljud pesuvahendid sisaldavad valgendeid.

Pöörake tekikotid ja padjapüürid pahempidi ning peske värvilise pesu režiimiga temperatuuril 60 °C. Valget pesu peske temperatuuril 90 °C.

Sünteetiliste voodiriiete hooldus

Sünteetilisi voodiriideid on teistega võrreldes lihtsam hooldada. Neid võib pesta nii pesupulbri kui ka vedelate pesuainetega. Sünteetilisi voodiriideid soovitatakse pesta masinas vedela pesuainega temperatuuril 60 °C. Kasutage õrna pesurežiimi.

Kokkuvõte

close_up_of_fabric_care_tag_fv9670
Lugege läbi kõik etiketid. Veenduge, et voodilinade pesule ei kehti erinõudeid. Enamikku tavalisi puuvillast voodilinu võib pesta kodustes tingimustes, kuid kallim ja haruldasematest materjalidest valmistatud pesu võib vajada erihooldust.

Peske kõrgeimal lubatud temperatuuril. Kui etiketil ei ole vajalikke numbreid kirjas, pidage meeles: puuvill kannatab kuuma vett, seevastu polüestrit ja teisi sünteetilisi kangaid tasub pesta madalamal temperatuuril. Mida kuumem vesi, seda vähem jääb voodipesusse tolmu, mikroorganisme ja muud mustust.

Peske voodilinu korra nädalas. Enamik inimesi veedab voodis rohkem aega kui oma igapäevastes rõivastes. Riiete puhtuse eest me tavaliselt hoolitseda ei unusta, küll aga voodilinu kipume liiga harva pesema. Voodilinade pesemist on lihtne unustada või edasi lükata, kuid see ei ole tervislik. Hea uni ja tervis on tähtsamad kui pesule kulutatud aeg.

Sortige voodipesu värvi järgi. Nii nagu tavalisi riideid, on ka voodilinu oluline pesta värvide kaupa. Tume voodipesu võib heledamatele riietele või muudele kangastele värvi anda. Ei oleks ju kuigi tore, kui lilla voodipesu värviks heleda lemmiksärgi ära.

Lisage hoolikalt vajalik kogus pesuainet. Pesupulbripakile on sageli märgitud, kui palju seda millisele kangale kulub. Need juhised tuleb enne pesu tähelepanelikult läbi vaadata ja pesupulbrit või muid vahendeid ettenähtud koguses kasutada. Vastasel juhul võib liigne kemikaalihulk põhjustada naha sügelust ja kuivust. Arvatakse, et puhastusainetega liialdamine mõjutab astma arengut.

Võimaluse korral kuivatage voosipesu õues. Päikesevalgus on looduslik desinfitseerimisvahend. Peale selle muudab päikesekiirgus teie tekikotid, padjapüürid ja linad veel valgemaks. Kui ilmastikutingimused võimaldavad, tehke seda vähemalt iga mõne kuu tagant.

SAATE 10EUR ALLAHINDLUST!