+372 555 14900 Aitame teid suure rõõmuga! Me räägime vene ja inglise keeles.
Aitame teid suure rõõmuga! Me räägime vene ja inglise keeles. +372 555 14900

Looduslik voodiriidehooldus

Ajapikku pöördume üha enam tagasi looduslähedaste ja ökoloogiliste vahendite poole.Inimene hakkab taas väärtustama naturaalseid asju.Kui oleme otsustanud elada ökoloogiliselt ja tervislikult, ei tohiks kahe silma vahele jätta ka seda kohta, kus veedame suure osa oma ajast – voodit.

„Aina rohkem võetakse kasutusele naturaalsest villast, sulgedest ja puuvillakiust valmistatud voodiriideid, kuid nende materjalide hooldusvahendite päritolule ja koostisele pööratakse harva tähelepanu,” jutustab Haldja kodu juht Svajūnė Sabaliauskaitė.

Teleekraanidel nähtud kangahooldusvahendid, millesse mahuvad kogu maailma aroomid, toodetakse tihtipeale sünteetilistest ainetest. Rohkelt eetriaega ja mugav asetus poeletil ning tarbijal ei jäägi mahti muude meetodite peale tulla.

Alternatiive võib alati leida loodusest.

Naturaalsete voodiriiete hoolduses on kõige tähtsam neid regulaarselt puhta õhu käes tuulutada. See lisab voodiriietele nii värskust kui ka kohevust. Selleks et voodiriided oleksid värsked, ei pea ilmtingimata pesupehmendeid ega -värskendeid kasutama. Neile pakuvad alternatiivi naturaalsed eeterlikud õlid ja ökoloogilised taimeekstraktid.

Paljud eeterlikud õlid on antiseptiliste ja antibakteriaalsete omadustega, mis mängib eriti tähtsat rolli bakterivastases hoolduses. Peale selle mõjutavad eeterlikud õlid ka inimest – õige aroom muudab une rahulikumaks ja sügavamaks.

Jasmiini eeterlik õli võitleb depressiooni ja apaatia vastu. See tõstab toonust, annab energiat, parandab tuju ja tõhustab ajutegevust.

Rohelise mürdi eeterlik õli on suurepärane antiseptik ja bakteritsiid.

Raudürdi eeterlik õli aitab unetuse, rahutuse ja pinge vastu.

Sidruneukalüpti eeterlik õli desinfitseerib ja hävitab baktereid.Pärsib patogeensete bakterite ja mikroorganismide elutegevust.

Magnoolialehe eeterlik õli aitab depressiooni, halva tuju ja närvivapustuse korral lõõgastuda. Magnoolialehe värske lõhn rahustab ja lõdvestab.

Apelsini eeterlik õli on sarnaselt muude tsitrusviljade õlidega antiseptilise ja rahustava toimega. Seda soovitatakse depressiooni, hirmutunde ja närvipinge korral.

„Kõige enam tuleb tähelepanu pöörata laste voodipesule ja selle puhastusvahenditele. Veel kujunemisjärgus lapse organismi peab kaitsma võimalike kahjulike sünteetiliste ainete eest, seepärast soovitatakse kasutada looduslikke vahendeid,” jagab Svajūnė Sabaliauskaitė näpunäiteid.

Voodipesu desinfitseerimiseks on vaja kuuma vett. Voodilinade pesemisel piisab, kui tilgutada masinasse antibakteriaalset eeterlikku õli või taimeekstrakti ning pesu saab värske, lõhnav ja puhas. Mis kõige tähtsam: naturaalsete hooldusvahenditega võite pere tervise pärast muretu olla.

SAATE 10EUR ALLAHINDLUST!