• Logi sisse
  • Kuidas valida voodipesu?

    Magamistuba on kõige intiimsem ja isiklikum ruum, seepärast rakendame selle sisustamisel kogu oma kujutlusvõimet ja hubasustaju. Kõik algab voodipesust, mille keskel veedame kolmandiku ööpäevast. Just sellepärast soovime alati, et voodilinad oleksid meelepärased, sobituksid kogu magamistoa interjööriga ning mis peamine – et nende vahel oleks hea ja mugav olla. Kuidas küll leida õige?

    Kangas. Enim armastatuks jäävad ikkagi puuvillakangad puldan, satään ja perkal. Need on pikaealised ja vastupidavad, lasevad õhku läbi ja ei aja higistama, neid on lihtne hooldada ja mis peamine – tegu on naturaalse kiuga. TÄHELEPANU! Pahatihti aetakse puuvillasatään segamini sünteetilise satääniga. Puuvillasatään on tugev tihe kangas. Puuvillalõnga töötlemise ja kudumise tulemusena on satään kerge läikega. Sünteetiline satään meenutab atlassi või koguni siidi, kuid see ei ole naturaalsest kiust. Kahjuks nimetavad paljud kaupmehed sünteetilist satääni turunduseesmärgil siidiga atlassiks, kuid see on eksitav. Sellest saab aru, kui magada kas või korra selliste linade vahel. Sünteetiline kiud elektriseerub, seetõttu võib hommikul oodata ebameeldiv üllatus – elektrit täis juuksed.

    Hooldus. Enne kasutamist tasub voodipesu kindlasti läbi pesta. Paljud muidugi ruttavad oma magamistuba kohe uue voodipesuga ehtima, kuid soovitame siiski pisut kannatust varuda. Kõiki kangaid, oldu need siis rõivad, käterätikud või voodilinad, töödeldakse kaubandusliku välimuse tarvis spetsiaalsete vahenditega, sellepärast tasuks tekstiilitooted enne kasutamist läbi pesta, et need laseksid paremini õhku läbi ja oleksid kokkupuutel nahaga täiesti ohutud.

    Suurus. Voodipesu ostes tuleb alati tähelepanu pöörata selle mõõtmetele. Naturaalsed kangad kipuvad pesus veidi (2–3 cm) kokku tõmbama, seega vähemalt 5 cm suuremad voodilinad ei teeks küll paha, sest juba pärast esimest pesu vastavad need ideaalilähedaselt teie voodiriiete mõõtmetele. Muidugi paljudel juhtudel valmistatakse õmbluskojas mõne sentimeetri võrra suurem voodipesu kui toote etiketil märgitud, seega tasub asja uurida. Kui te ei pese seda kõrgel temperatuuril ega kõrgetel pööretel, ei pruugi kangas üldse kokku tõmbuda. Pesemisel tuleb alati vaadata tootja märgitud hooldussümboleid, kuid 40 kraadiga ja ilma valgendita pestes ei astu te kunagi ämbrisse. Kui selline temperatuur tõesti kangast muudab, ei ole ilmselt tegu kuigi kvaliteetse tootega. Mõõtmetelt on menukaimad ikka ühe inimese komplektid suuruses 140 × 200, 145 × 205 cm jne ning kahe inimese komplektid mõõtmetega 200 × 220 cm. Viimasel ajal on üha rohkem tekkinud niinimetatud kuningliku suuruse 220 × 240 cm austajaid. Tasub silmas pidada, et enne kummiga voodilina ostmist tuleks oma madratsi pikkus, laius ja kõrgus täpselt ära mõõta. Lina peab madratsile täpselt asetuma, et see ei libiseks ja püsiks magamise ajal sile.