• Logi sisse
 • Sagedamad voodipesukangad

  Et praegu tuleb turule aina rohkem eri suuruses voodipesu (sest enamikus riikides kehtivad erinevad mõõtmestandardid), tuleb oma padjad, tekid, madrats või voodi enne voodipesu ostmist ära mõõta, et linad ei osutuks liiga väikeseks. Soovituslik on osta vajalikes mõõtmetes voodipesu, ent võib valida ka mõne sentimeetri võrra suurema toote, kui pelgate, et kangas võib kokku tõmmata.

  Sagedamad voodipesukangad

  Puuvill

  Puuvill on üks tuntumaid kangaid. Seda pehmet ja mugavat materjali kasutatakse kogu maailmas tekstiilitoodete jaoks kõige rohkem. Puuvill suudab enda massist 24–27 korda suuremas koguses niiskust imada ning on märjana vastupidavam kui kuivana. Puuvillane kangas imab kiiresti ja tõhusalt higi, võimaldades kehal „hingata“. Seda kangast saab edukalt kasutada ka kõrgel temperatuuril. See imab hästi värve, tänu millele saab kerge vaevaga erksavärvilist kangast.

  Satään

  Satään on väga tihe ja pehme pikakiuline kammpuuvill (satiinkoega puuvill), mis meenutab läikelt mõnikord siidi, kuid on märksa tihedam. Pealegi kulub see aeglasemalt ja selle värv püsib kaua. See kangas kortsub vähem, seega tasub satäänist voodipesu valida neil, kes ei armasta triikida. Pange tähele, et kvaliteetne satään koosneb 100% puuvillast. Kui see sisaldab sünteetilist kiudu, muutub kangas topiliseks. See kangas ei vaja erilist hooldust (seda hooldatakse nagu tavapärast puuvillast voodipesu).

  Damast

  Damast on kõrgemat sorti satään. See on sarnaselt atlassile ülipeene ketrusega luksuslik läikiv kangas. See on kootud žakaartehnoloogia abil (lõime -ja koelõnga ristluse vaheldamise teel luuakse massiivseid reljeefmustreid). Enamasti on mustrid sama värvi nagu taust, aga need võivad olla kootud ka erivärvilisest lõngast. Selliseid komplekte peetakse luksuslikuks.

  Flanell

  Flanell on samuti puuvill, kuid karune, seetõttu jääb sellest soojem mulje. Seda armastatakse eriti talvel. Kangal on üks puudus – ajapikku karvad pulstuvad ja voodipesu ei näe enam nii kena välja. Veidi kallim, lühikeseks lõigatud karvaga flanell on sama pehme, kuid püsib kaunis ka pärast paljusid pesukordi.

  Perkal

  Perkal on labase sidusega õhuke, tihe, peenekoeline puuvillane kangas. Tiheduse poolest sarnaneb see satäänile, kuid see ei ole läikiv ega nii paindlik.

  Trikotaaž

  Trikooriie on kergelt langev pehme ja kujukohanduv riie, mis ei kortsu. Miinuseks võib pidada seda, et trikooriidest voodipesu võib jätta veidi korratu mulje ja see deformeerub kiiresti.

  Kalingur

  Kalingur on keskmise raskuse, labase siduse ja enamasti keskmiselt jämeda ketrusega harv ühevärviline puuvillriie. Turul on eri sorti kalinguri, sealhulgas ka kirjuks värvitut.

  Lina

  Linast kangast hinnatakse selle omaduse poolest jahutada palavaga keha ja luua värskustunne. Tegu on taimset päritolu loodusliku tootega. See on kergesti kortsuv riie, mida on raske triikida. Pesus läheb see kortsu, kuid iga pesuga muutub pehmemaks. Seda ei tohi pesta valgendiga, sest see rikub kangast. Lina on kõige parem pesta õrnal pesurežiimil.