• Logi sisse
 • TEKID – MILLIST VALIDA?

  Uni on eriti oluline faktor selleks, et tunneksime end hästi ja saaksime produktiivselt teha ära kõik päevatööd.

  TEKID – MILLIST VALIDA?

  Milliseid tekke on olemas?

  Tekid võivad olla oma koostise järgi: siidisedvillased antiallergilisedsuletekidsünteetilised; puuvillased.

  Iga teki kirjelduses meie veebilehel on sõna „soojus“ ja selle kõrval number kahest viieni. Mida suurem number, seda soojem tekk.

  Nüüd aga igast kategooriast eraldi.

  • Siiditekk:

  Siidtooted sobivad eriti neile, kelle uni on rahutu, kes on allergilised, kannatavad liigesevalu ja muude vaevuste käes, kelle keha soojeneb ja kuumeneb või jaheneb liigselt. Looduslikust siidikiust voodipesu on suurepärane valik igaühele, kes igatseb oma magamistuppa suurimat mugavust ja luksuslikkust. Miks tasub valida siiditooteid? Siid hoiab soojustasakaalu: kui on kuum, siis jahtub, kui on külm, siis soojeneb; imab hästi niiskust, kuid jääb kuivaks; taastab organismi energiaainevahetuse, nii et uni muutub sügavaks ja rahulikuks; aktiveerib vereringet, muutes näonaha heledamaks ja elastsemaks. Siiditäitega toodetes ei paljune tolmulestad ega kogune tolm, seetõttu soovitatakse sellist voodipesu eriti just allergilistele inimestele.

  • Villatekid:

  Villatekid on kahte tüüpi: villaga väljaspool ja villatäitega.

  Tekke, millel on vill väljaspool, saab kasutada nii tekikotiga kui ka ilma.

  Vill on naturaalne ja juba vanast ajast kasutatav kiud. See kiud omab eriti häid soojusisolatsiooni ja õhu läbilaskvuse omadusi, seepärast saab villasest kangast või villatäidisega tekke kasutada nii talvel kui ka suvel. Vill suudab imada suure koguse veeauru – kuni 33% enda kaalust, tekitamata samaaegselt niiskustunnet. Vill tekitab tänu unikaalsetele niiskus- ja soojusjuhtivusele ning imendumisomadustele magamise ajal voodis eriti hea mikrokliima. Villa on kahte tüüpi – kaameli- või lambavill. Mis vahe neil on? Kaamelivill on lambavillaga võrreldes veidi pehmem, kergem ja sellel pole lambavillale nii iseloomulikku intensiivset lõhna. Soojuse poolest on nii kaameli- kui ka lambavill praktiliselt identsed.

  Enamiku villatoodete soovitatav hooldus on puhastamine ja tuulutamine, kuid on ka tooteid, mida tohib pesta. Need tooted on Superwashi villakiudude täiteaine või villaste kangastega. Väärib märkimist, et villatäitega ja villakangast toodetel on nõrgem või tugevam loodusliku villa lõhn. Kui villalõhn tundub liiga tugev, soovitame sellist toodet tuulutada kuivas keskkonnas otsese päikesevalguse käes. Vill on hügieeniline – see takistab bakterite paljunemist, neutraliseerib naha sekretsiooni. Vill on naturaalne ja juba vanast ajast kasutatav kiud, millel on eriti häid soojusisolatsiooni ja õhu läbilaskvuse omadusi, seepärast saab villasest kangast või villatäidisega tekke kasutada nii talvel kui ka suvel.

  Allergiavastased tekid:

  Allergiavastased tekid on suurepärane valik kõigile, keda piinab allergia, või neile, kes ei taha magada tolmulesti koguvate tekkide all. Allergiavastaseid tekke on lihtne hooldada, neid võib pesta, need on kerged. Eriti populaarsed tooted on mikrokiust udusuled ehk kunstlikud udusuled.

  • Suletekid:

  Kerged ja kohevad suletekid sobivad neile, kes hindavad soojust, toote vastupidavust ja head kvaliteeti. Kõige vanem ja looduses kõige paremini tuntud materjal, millega täideti tekke – veelindude suled ja udusuled. Sellised tekid on niiskust imavate ja soojust hästi hoidvate omadustega. Mikrokliima muutub magamise ajal ideaalseks, sest suletekid eemaldavad inimese kehalt üleliigse niiskuse täielikult. Tänu nendele omadustele on voodis organismile optimaalne temperatuur isegi siis, kui keskkonnatemperatuurid on erinevad. Sulgedest toodete kvaliteet oleneb selles olevate udusulgede ja sulgede suhtest – mida suurem on udusulgede suhe, seda kõrgem on toote kvaliteet. Udusuled on luksuslik, pehme ja kerge täitematerjal. Suletekid eemaldavad inimese kehalt üleliigse niiskuse, see aga aitab voodis tagada organismile optimaalse temperatuuri.

  • Sünteetilised tekid:

  Tänu täiustunud tehnoloogiatele on kvaliteetsete sünteetiliste täitematerjalidega tekkidel palju eeliseid – need ei lähe topiliseks, on hügieenilised, imavad niiskust, on lihtsasti hooldatavad, neid võib pesta pesumasinas. On kerged, pehmed ja kohevad. Sellised tekid on suurepärane valik laagritesse, külalismajadesse ja hotellidesse, kus lihtne tekkide hooldus on äärmiselt oluline nüanss. Selliste tekkide täiteks kasutatakse enamasti polüestrit. Iga polüesterkiu karvake on seest tühi ning seetõttu laseb hästi õhku läbi (hingab) ja imab niiskust. Need omadused on lähedased naturaalsele kiule. Polüestrikiu karvakesed on kaetud silikoonikihiga, mis on vastupidav lausa keetmisele ning lisab kiule libedust, elastsust ja kohevust. PES pallide täide lisab tootele rohkem elastsust, kohevust, tekk saab kiiremini tagasi oma kuju, on vastupidavam. Polüesterkiust täitega toodete hooldus on üks lihtsamaid, neid tooteid võib pesta pesumasinas tooteetiketil näidatud režiimil.

  Puuvillased tekid:

  Puuvillased tekid on valmistatud pehmest ja puudutamisel meeldivast kõrge kvaliteediga satäänkangast, mis on täidetud täiesti loodusliku puuvillakiuga. Looduslik puhas puuvill on piisavalt soe, laseb kehal hingata, loob magamiseks optimaalse temperatuuri ja keskkonna. Puuvillakiud on tuntuim ja ilmselt kõige sagedamini tekstiilitööstuses kasutatav materjal. Selle populaarsuse tekkide, pleedide ja patjade õmblemisel määrab kiu pehmus ja soojus. Puuvillatooteid hindavad eriti allergilised inimesed, kuna need tooted ei tekita allergiat, lisaks sobivad need ka beebidele ja lastele. Peamine puuvillatoodete eelis on hügieenilisus. Tooted on kerged, pehmed, imavad hästi niiskust ja on õhku läbilaskvad (aurutavad niiskuse keskkonda). Kui keskkonnaniiskus on 65%, imavad kiud 7–8% niiskust, kui keskkonna niiskus on 95%, siis 17–18%. Samas muutuvad need heaks elektrijuhiks.

   

  Kui ei tea, millist tekki valida, olen alati sulle abiks! Kirjuta mulle - annan nõu, konsulteerin, ja üheskoos leiame parima variandi kvaliteetse une tagamiseks.

  Parimate soovidega

  – Haldjas